Endermologia

urz_enderm

Czym jest?

Endermologie® to gwarantowana przez francuską firmę LPG Systems® ekskluzywna technologia mechanicznej stymulacji tkanek, która reaktywuje uśpione komórki i w naturalny sposób stymuluje je do pracy. Specjalny system zdalnie sterowanych rolek LPG działa na skórę i znajdujące się pod nią komórki tłuszczowe stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu), produkcji kolagenu

i elastyny, skutecznie wyszczuplając i ujędrniając skórę.

Jak działa?

Technologia LPG polega na zastosowaniu systemu dwóch niezależnie sterowanych rolek masujących,
które w połączeniu z podciśnieniem działają wyszczuplająco i ujędrniają skórę. Efekt wyszczuplenia jest osiągany dzięki rolkom zawijającym fałdę skórną do wnętrza komory zabiegowej, w której stymulacja powoduje rozkładanie i uwalnianie kwasów tłuszczowych. Jeśli z kolei celem zabiegu jest ujędrnienie skóry, rolki działają odwrotnie – rozwijają fałdę skórną, a stymulacja fibroblastów wzmacnia sieć włókien kolagenu i elastyny. Rolki mogą obracać się także w tę samą stronę ze zróżnicowaną prędkością. Rozluźniają tym samym struktury tkanki objętej cellulitem, wygładzają skórę i znacznie przyspieszają mikrokrążenie.

Wskazania:

cellulit

wyszczuplenie i modelowanie sylwetki

utrata jędrności skóry

obrzęki i zastoje

zmarszczki mimiczne

Przeciwwskazania:

choroba nowotworowa

zapalenie żył

żylaki

przepuklina brzuszna

skłonność do powstawania naczyniaków

przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (rozrzedzających krew)

ciąża

karmienie piersią (można wykonać po 5 miesiącach po porodzie naturalnym i po 8 miesiącach po porodzie przez cesarskie cięcie)