LinScan – epilacja laserowa

linscan

Czym jest?

LinScan BTL to jedyny na świecie laser diodowy pozwalający na niezwykle szybkie usuwanie włosów nawet przy bardzo dużej powierzchni zabiegowej. To gwarancja bezpiecznego oraz skutecznego usuwania owłosienia z jaśniejszych oraz ciemniejszych fototypów skóry. Jest uznany za najbardziej efektywny, obecnie stosowany system laserowy. Jako jedyny posiada technologię skanowania linearnego, a jego dodatkową zaletą jest tryb MCT bezbolesnego usuwania owłosienia.

Jak działa?

Nowe podejście do laserowego usuwania owłosienia stanowią urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu w trakcie aplikacji. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów przy jednoczesnej wysokiej skuteczności, gdyż wiązką steruje skaner, a nie operator. Dzięki temu aplikacja jest precyzyjna i szybka. Dodatkowo urządzenie posiada zintegrowane chłodzenie kontaktowe, sięgające do 0*C.

Technologia MCT (bezbolesne usuwanie owłosienia)

Charakteryzuje się tym, że energia podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w kilku etapach w celu uzyskania równomiernego podgrzania obszaru zabiegowego. Osiągalna temperatura jest wyższa niż w trybie standardowym, ale dzięki specjalnemu 4-sekwencyjnemu skanowaniu liniowemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Zaprogramowany czas przerwy pomiędzy impulsami jest krótszy niż czas relaksacji termicznej grubszych włosów. Dzięki temu ciepło rozprasza się po całym mieszku włosa i skutecznie niszczy jego komórki macierzyste.

Jak przygotować się do zabiegu?

przed wykonaniem zabiegu zaleca się ogolenie skóry tuż przed nim. W tym celu należy stosować tylko maszynkę do golenia.

nie zaleca się stosowania balsamów tuż przed zabiegiem.

nie opalać obszaru poddawanego epilacji na 3-4 tygodnie przed i po zabiegu

podczas konsultacji, należy poinformować o zażywanych lekach

należy uważać na stosowanie preparatów zawierających retinol, kortykosterydy oraz antybiotyki. (przyjmowanie tych substancji może przyczynić się do powstania przebarwień w miejscu zabiegowym)

w przypadku stosowania terapii hormonalnej epilacja laserem może być mniej skuteczna i będzie wymagane wykonanie większej ilości zabiegów.

nie należy stosować peelingów na 4 tygodnie przed zabiegiem

nie zaleca się picia alkoholu w dniu zabiegu oraz na 24 godziny przed nim

Wskazania:

nadmierne owłosienie w każdej części ciała
wrastające włoski
stany zapalne po użyciu maszynki do golenia, depilatora lub kremów do depilacji

Przeciwwskazania:

aktywne choroby i infekcje skóry
bielactwo
padaczka
choroby nowotworowe
rozrusznik serca
zakażenia wirusowe: HIV, WZW
ciąża i karmienie piersią
skłonność do powstawania bliznowców