Toksyna botulinowa

Jej działanie polega na trwałym połączeniu z płytką nerwowo-mięśniową i porażeniu skurczu mięśnia. Do powrotu impulsów dochodzi stopniowo wraz z tworzeniem nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Toksyna botulinowa w odpowiednich dawkach znalazła zastosowanie terapeutyczne. W stanach chorobowych charakteryzujących się nadmiernym, nieprawidłowym napięciu mięśniowym oraz nadmiernej potliwości (toksyna hamuje wytwarzanie potu w gruczołach potowych. Dodatkowo znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej jako środek przeciw zmarszczkowy). Po domięśniowej iniekcji blokuje uwalnianie acetylocholiny w rezultacie czego pomaga wygładzić zmarszczki. Dzięki bardzo dobrej znajomości anatomii twarzy, stosowania zalecanej objętości rozcieńczenia, punktów iniekcji, dawki oraz techniki procedura jest skuteczna i bezpieczna. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.


Co powoduje zmarszczki?
Kiedy się śmiejesz, marszczysz brwi, skupiasz lub mrużysz oczy, mięśnie kurczą się, powodując formowanie się zmarszczek i linii. Z biegiem lat skóra traci elastyczność, zmarszczki zaczynają się pogłębiać i pozostają na stałe obecne na twarzy. Linie między brwiami mogą być szczególnie widoczne, sprawiając, że wyglądasz na złego lub zmęczonego, nawet jeśli tak nie jest.


Jakie są dostępne metody leczenia zmarszczek twarzy?
Wygląd bardzo wyraźnych zmarszczek można poprawić, poddając je zabiegowi chirurgicznemu, wstrzykując produkty wypełniające lub lekarstwa, takie jak toksyna botulinowa typu A, albo łącząc niektóre z tych metod. Decyzja o wyborze najbardziej odpowiedniej metody uzależniona jest od miejsca, rodzaju i głębokości zmarszczek.


Na czym polega leczenie toksyną botulinową?
Toksyna botulinową typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Niewielkie dawki tej substancji wstrzykiwane są pod skórę do mięśni poddawanych zabiegowi w celu zredukowania zmarszczek. Substancja ta blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe – takie jak wrażliwość skóry na dotyk – nie ulegają zmianie. Zabieg obejmuje 5 zastrzyków powyżej i między brwiami. Towarzyszy temu minimalny dyskomfort i do codziennych czynności można powrócić bardzo szybko po zabiegu.

NOWOŚĆ ABO liquid – relaksacja mięśni twarzy z użyciem płynnego neuromodulatora Alluzience

ABO liquid obejmuje: kwalifikację do zabiegu, dokumentację fotograficzną, podanie preparatu przez lekarza, wizytę kontrolną po 30 dniach w celu oceny skuteczności zabiegu i satysfakcji pacjeta

ZABIEG Alluzience BO liquid CENA
Jedna okolica
od 650 zł
Dwie okolice
od 1200 zł
Trzy okolice
od 1700 zł
ZABIEG Korekta zmarszczek mimicznych CENA
gładzizny czoła (lwia zmarszczka)
od 500 zł
Poziomych czoła
od 500 zł
wokół oczu (kurze łapki)
od 500 zł
górna część twarzy
od 1300 zł
zmarszczki nad wargą górna (zmarszczki palacza)
od 200 zł
obniżenia uśmiechu dziąsłowego
od 200 zł
uniesienie brwi
od 200 zł
Zmarszczki królicze
od 200 zł
Broda brukowana
od 200 zł
ZABIEG Leczenie podpotliwości CENA
Dłonie, pachy, stopy
od 1900 zł
Czoło
od 500 zł
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 9:30 – 18:00 
Sobota 9:30 – 15:00
Kontakt

telefon kontaktowy: (+48) 692 800 116
E-mail: info@lumedandspa.pl

Adres

Michała Grażyńskiego 2,
Galeria Venus, I piętro, 43-450 Ustroń

Scroll to Top