Plasma, czyli czwarty stan skupienia , tuż obok ciała stałego , ciekłego i gazu. Plazma najbardziej podobna jest do gazu pod względem fizycznym, jednak dodatkowo posiada ona elektrycznie naładowane cząstki, dzięki czemu umożliwia przewodnictwo elektryczne, tworząc zjonizowaną materię. Jest to jedna z wielu zalet plazmy dlatego znajduje się dla niej szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in fizyce, medycynie, kosmetologii.
W naturze plazma istnieje w wielu formach, większość materii Wszechświata to właśnie plazma – gwiazdy są przykładem plazmy gorącej, a przestrzeń między nimi to plazma zimna.
Na ziemi w naturalnej postaci można ją zaobserwować w trakcie burzy z piorunami. Podczas uderzenia piorun wyzwala olbrzymią energię, która wytwarza kanał plazmowy – materię o temperaturze nawet do 30 tysięcy stopni Celsjusza. W czasie takiego burzowego wyładowania powstaje zjawisko zwane łukiem elektrycznym, które tworzy się między punktem wyładowania, a powierzchnią Ziemi.
Wraz z rozwojem technologii powstały urządzenia, które które potrafią generować plazmę i wykorzystywać w kosmetologii i medycynie estetycznej do poprawy urody.

Zastosowanie Purisma BTL

 • usuwanie łagodnych zmian skórnych m.in brodawki, włókniaki, kępki żółte, przebarwienia naskorkowe
 • spłycanie drobnych zmarszczek w okolicy oka, ust
 • poprawa napięcia górnej powieki
 • regulacja pracy gruczołów łojowych oraz stany zapalne w przebiegu trądziku
 • działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i rzeciwwiruse

Jak przebiega zabieg

Aparat stosowany w trakcie zabiegów plazmowych wykorzystuje prąd stały i zmienny. W trakcie zabiegu wytwarzają bardzo wysoką temperaturę, w efekcie czego powstaje tzw. łuk elektryczny (widoczny w postaci światełka), który następnie zmienia strukturę powietrza – z gazu przechodzi ono w stan skupienia zwany plazmą. Głowica urządzenia emituje impulsy, które prowadzą do mikrowyładowań, identycznych jak w trakcie burzy (dlatego niektórzy specjaliści nazywają to żartobliwie burzą na skórze). Plazma powstaje na niewielkim obszarze między aplikatorem urządzenia, a skórą pacjenta. Jej bardzo wysoka temperatura – aż 1500 st. C – sprawia, że skóra w tym miejscu natychmiast odparowuje.
Plazma działa punktowo, nie narusza głębszych warstw skóry i nie ma najmniejszego wpływu na znajdujące się w pobliżu tkanki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, pokryta małymi strupkiami , których nie wolno odrywać. Taki stan może się utrzymać około 10 dni. Podrażniony naskórek należy pielęgnować zalecanymi preparatami łagodząco-nawiżającymi i ochronnymi.

Urządzenie Purisma BTL Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • aktywna oprszczka
 • stany zapalne, uszkodzenia, infekcje skóry
ZABIEG CENA
Usuwanie łagodnych zmian skórnych (Powyżej 5 zmian 15% rabatu Powyżej 10 zmian 25% rabatu)
50 - 150 zł
Zabieg napinający powieki / spłycanie drobnych zmarszczek
300 - 500 zł
Zabieg bakteriobójczy, grzybobójczy
100 zł
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 9:30 – 18:00 
Sobota 9:30 – 15:00
Kontakt

telefon kontaktowy: (+48) 692 800 116
E-mail: info@lumedandspa.pl

Adres

Michała Grażyńskiego 2,
Galeria Venus, I piętro, 43-450 Ustroń

Scroll to Top